Кафедра української мови та методики навчання

Деталі

Завкафедри: Семеренко Ганна Василівна

Контакти: (044) 486-45-75

Актуальними проблемами, яким велику увагу приділяють всі без винятку викладачі кафедри, є "Культура мовлення студентів (теорія і практика)", "Розвиток творчих здібностей майбутніх учителів", "Збагачення активного словника та розвитку логічного мислення студентів".

Про кафедру

       Кафедра українсько мови та методики навчання створена на педагогічному факультеті у 1982 році. Тоді вона називалася кафедрою мовознавства та методики викладання мови.
    Першим керівником кафедри був відомий мовознавець, доктор філологічних наук, професор Степан Пилипович Бевзенко. Його дослідження охоплюють ряд напрямів: історія української мови, історія мовознавства, структура літературної мови, проблеми загального мовознавства, лексикографія. Понад 220 праць, серед них монографії, підручники, посібники, наукові статті тощо.

vuklada4i kafedru

  З 1991 року кафедру очолювала доктор філологічних наук, Маргарита Петрівна Муравицька, відомий дослідник структурних, статистичних, психолінгвістичних питань української мови, автор відомих праць з філософських проблем мови.
   З 1997 року кафедра стала називатися кафедрою мови та методики викладання в початковій школі, а її завідувачем стає кандидат педагогічних наук, професор Каніщенко Антоніна Пантелеймонівна, відомий науковець-методист, автор понад 100 публікацій з питань навчання грамоти, методики читання, розвитку усного і писемного зв'язного мовлення студентів та учнів початкових класів. Антоніна Пантелеймонівна за 33 роки виховала сотні учителів початкової ланки освіти, забезпечує високий науково-професійний і навчально-методичний рівень викладання таких навчальних дисциплін, як «Методика навчання української мови в початковій школі», «Технології вивчення галузі "Мова і література"», використовуючи інноваційні педагогічні технології та інтерактивні методи навчання. За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів початкової ланки освіти, плідну науково-педагогічну діяльність нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.

  З 2008 року кафедру очолює кандидат філологічних наук, професор Ганна Василівна Семеренко, дослідник історичного словотвору української мови, автор публікацій з історичної граматики, словотвору, морфології та синтаксису сучасної української мови та культури українського мовлення. В її доробку близько 60 праць, серед яких підручники, навчальні посібники, наукові статті, методичні розробки.  Сьогодні на кафедрі працюють професори Каніщенко А.П., Семеренко Г.В., доценти Литвин Л.П., Волошина В.В., Топіха В.А., Чабайовська М.І., асистент Сенчило А.В. У розвиток кафедри значний внесок зробили доцент Сокирко М.В., старші викладачі Гурська В.В. та Кириченко Т.Ю., доцент Шкуратяна Н.Г., за підручниками якої студенти навчаються і зараз. Кафедра забезпечує мовну підготовку студентів факультету педагогіки та психології, факультетів перепідготовки та підвищення кваліфікації. Уся навчальна робота колективу кафедри спрямована на підготовку грамотного, з високою культурою мовлення студента, який любить українське слово.

Наукова, дослідницька діяльність кафедри значно ширша за коло дисциплін, які викладаються в названих інститутах. Це не тільки дослідження сучасної української мови, але й її історії, культури, соціального і державного статусу. Загальна кількість праць членів кафедри сягає за 300 найменувань, серед яких можна назвати підручники: 

- професора Каніщенко А.П. «Українська мова з методикою навчання в початкових класах. Інтегрований курс»; комплект - Буквар та посібники до нього «Уроки навчання грамоти за Букварем» та Зошит для письма; читанки для учнів початкових класів «Катруся», «Ганнуся», «Наталочка»;

- доцента Шкуратяної Н.Г. (у співавторстві) «Сучасна українська літературна мова: Модульний курс»;

- професора Бевзенка С.П., Семеренко Г.В., Литвин Л.П. «Сучасна українська мова. Синтаксис»;

- колективна монографія членів кафедри, присвячена 175-річчю університету «Шляхи піднесення культури мовлення: Теорія і практика»;

- колективний навчальний посібник «Курс лекцій з сучасної української мови» (ч.1, 2).

   Кафедра підтримує тісні зв’язки з Хмельницьким, Запорізьким, Полтавським, Тернопільським, Уманським, Мелітопольським педагогічними університетами, Києво-Могилянською академією, Інститутом української мови АН України та іншими вищими навчальними закладами, з викладачами яких спільно видаються підручники і посібники, виконуються методичні розробки, проводиться рецензування наукових праць та опонування при захисті дисертацій. Усі члени кафедри проводять наукову студентську роботу в проблемних групах та наукових гуртках. Кращі студенти виступають на наукових конференціях, беруть участь у конкурсах на знання української мови, в олімпіадах. Наукові та творчі роботи студентів публікуються в методичних посібниках. Такими є методичний посібник «З любов’ю до слова», виданий під керівництвом доцента Шкуратяної Н.Г., та читанка Каніщенко А.П. «Казковий водограй», до яких увійшли кращі наукові доробки та творчі знахідки студентів. У 2009 році кафедра видала типові навчальні програми з каліграфії, методики викладання української мови, дисципліни «Технології вивчення галузі “Мова і література”», «Українська мова професійного спрямування», підготувала до перевидання типові програми з сучасної української мови з практикумом, сучасної української мови та культури мовлення, ділової української мови.

  Сьогодні кафедра української мови та методики навчання продовжує роботу з підготовки високоосвічених фахівців початкової ланки освіти для всієї України.

Графік консультацій

Графік консультацій

викладачів кафедри української мови та методики навчання

Семеренко Г.В. – середа 9:00 – 11:00; четвер 13:00 – 16:00

Каніщенко А.П. – середа 14:00 – 16:00

Литвин Л.П. – середа 14:00 – 16:00

Топіха В.А. – четвер 14:00 – 16:00

Волошина В.В. – п’ятниця 14:00 – 16:00

Чабайовська М.І. – середа 11:00 – 16:00

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Авторизація  

   

Всього відвідувань  

8431330
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
4757
14948
19705
7526301
427832
449389
8431330

Your IP: 31.148.23.253
Server Time: 2020-01-27 09:30:37
   

Хто на сайті?  

На сайті 188 гостей та відсутні користувачі

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ