Крик душі

Деталі

  Холодно, сиро, страшно. Через напівзруйновану стелю просочуються місячні промінці, лягаючи у маленькі замерзлі долоньки. Пара оченят із острахом поглядає навкруги. Боже,скільки тепла, надії, щарості у тих очах! І скільки болю. Невимовного болю! Цей  безмовний крик, виражений всього в одному погляді, розриває душу.

  У повітрі завмирає питання: «Чому? Чому саме я?» А далі з останніх сил із грудей виривається найсвятіше слово – «мама»…

  Це маленьке створіння, зморене щоденними пошуками бодай шматочка хліба, засинає під покровом ночі. Його заколисує не мамина пісня, а шум осіннього вітру, що плутається у гіллі дерев.

  Що йому сниться? Іграшки, морозиво? Ні. У нього інші потреби. Йому сниться Вона: така недосяжна, чарівна, ніжна, рідна. Йому сниться мама…

  Але так склалося, що це маленьке створіння залишилося самотнім у вирі жорстокості сучасного світу.

  Дійсно, все частіше ми піклуємося лише про себе. У нас безліч невирішених проблем; ми весь час кудись поспішаємо, сердимося, коли через брак часу не вдається випити філіжанку кави в улюбленій кав»ярні. Все це має для нас значення. Але так рідко ми озираємося навколо. Ми не помічаємо не таких, як ми, «інакших» за нашим визначенням. І ніхто не задумується над тим, що кожен міг опинитися на їхньому місці. Кожен міг жити так, як живуть вони – діти-сироти.

  Звичайно, у наших оселях тепло, затишно. Нас завжди хтось чекає. Нас люблять з усіма перевагами та недоліками. А хто подумає про них? Про покинутих матір»ю-зозулею? Про забутих? Хто їх виховає? Хто посіє зерна доброти у їхніх зранених, озлоблених душах? Вулиця?!

  Проблема сиріт актуальна у наш час. Ми боремося за свободу слова, вираження, стаємо на захист тварин і майже ніколи не згадуємо про «дітей підземелля». Чому? Невже вони не є найважливішою ланкою боротьби? Ми навіть не замислюємося над тим, що ці діти майбутнє не лише нашої країни, а й, можливо, всього світу. Нам байдуже. І невже після цього ми маємо право говорити про чесноти, мораль? Бо що таке мораль у наш час? Кількість коштовних папірців у кишенях чи наявність найсучаснішої марки автомобіля?

  Ми поволі втрачаємо самих себе. У миті розуміння того, що несправедливість досягає свого апогею, мимоволі згадуються слова Діогена. Справді, шукати Людину серед мільйонів надзвичайно важко.

  Чужі сльози для нас не мають значення. Ні, я не говорю про всіх. Є серед нас ті, хто дійсно вартий носити почесне звання – «Людина»… Але їх так мало.

  Я рада, що мені випала честь донести свої думки до широкого загалу. Мені хотілося б, щоб хоча б третина сказаного мною закарбувалася у пам»яті. І нарешті ми озирнемося та побачимо тих, кому дійсно потрібна наша допомога. Я щиро вірю, що після моїх слів на світі станеться хоч і крихітне, але все ж диво і бодай одна велика мрія маленької людини буде здійснена. Бо ж справжнє щастя – бути коханим, але ще більше – самому любити.

  Щорічна благодійна акція, яку організовує студентська рада інституту, стартувала у «спекотний» період зимової сесії і  дійшла свого апогею 16 лютого.

  Протягом місяця у нашому інституті проводилася кампанія по збору іграшок та літератури для школи-інтернату 1- 2 ступенів № 22. Збірна команда із сорока волонтерів, до складу якої входили студенти 11ППР, 12 ППР, 13 ПІ, 12 ВЛ, 15 ПРПС, 16 ПРПС, 17 ПРПС, 10 ОМ, 21 ППР груп  влаштувала концерт у цьому закладі. Актив студради, ведучі і просто гості заходу намагалися створити приємну атмосферу протягом вечора. Було проведено багато цікавих ігор, де кожен учасник отримав подарунок. Діти були в захваті. Вони не хотіли відпускати нас, тому взамін взяли слово, що незабаром їх відвідають знову.

  Наш інститут висловлює подяку учасникам благодійного заходу. Ми обіцяємо, що такі вчинки із нашого боку – це не просто тимчасові акти, а добра традиція, яка допоможе зробити дітей, що мають певні психо-фізіологічні відхилення щасливішими.

Переглянути фотоальбом

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Авторизація  

   

Всього відвідувань  

8431834
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
5261
14948
20209
7526301
428336
449389
8431834

Your IP: 213.169.81.100
Server Time: 2020-01-27 10:16:49
   

Хто на сайті?  

На сайті 152 гостей та відсутні користувачі

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ