Вітаємо професора Ганну Василівну Семеренко з ювілеєм!

Деталі

 

DSC 8248 1 Ганна Василівна

      4 вересня відзначає ювілей Семеренко Ганна Василівна – професор, завідувач кафедри української мови та методики навчання факультету педагогіки і психології НПУ імені М.П. Драгоманова.
   Ганна Василівна – прекрасний викладач, науковець, дослідник історії української мови та сучасної української мови, громадський діяч, керівник колективу кафедри.
    Вона – відмінник освіти України; нагороджена медаллю Президії Верховної Ради СРСР «В память 1500-летия Киева», Почесною грамотою МОН України, Почесною грамотою Спілки жінок України, Почесною грамотою ректора університету НПУ імені М.П.Драгоманова, медаллю «За наукові досягнення» Г.С.Костюка, медаллю «За особистий вагомий внесок у розвиток університету» М.П.Драгоманова.
   Ганна Василівна працює на кафедрі з грудня 1985 року. А це більше 30 років! У 1988 році захистила дисертацію, здобула ступінь кандидата філологічних наук. У 1991 році отримала звання доцента, а з червня 2008 року займає посаду професора, завідувача кафедри української мови та методики навчання, метою створення якої на факультеті педагогіки і психології було професійне спрямування навчання української мови, оскільки наші університети не готують філологів для початкової школи. Вона продовжує підтримувати на кафедрі традиції, започатковані її попередницею – професором А.П. Каніщенко.
    Як висококваліфікований фахівець з великим досвідом роботи Семеренко Г. В. на високому науковому і методичному рівнях читає лекції, проводить практичні й семінарські заняття з сучасної української літературної мови, спочатку з українського ділового мовлення, а в подальшому – з української мови за професійним спрямуванням, різні спецкурси для студентів факультету всіх форм навчання.
   Тісно пов'язана з навчальною діяльністю науково-дослідна робота Ганни Василівни: навчальні та навчально-методичні посібники, статті, доповіді на наукових конференціях спрямовані на формування комунікативної компетентності, зокрема на піднесення рівня грамотності та культури мовлення студентів. Серед її численних робіт навчальний посібник «Сучасна українська мова. Синтаксис», підготовлений у співавторстві з професором С. П. Бевзенком та доцентом Л.П. Литвин, надрукований у видавництві «Вища школа» накладом 5 600 примірників, яким користуються у багатьох закладах вищої освіти України, адже матеріал його був адаптований авторами до вимог підготовки студентів факультету педагогіки і психології. У 2006 році за цей навчальний посібник автори нагороджені дипломом ІІ ступеня як переможці університетського конкурсу.
   За ініціативи Семеренко Г. В. у 2012 році виходить з друку колективна праця – навчальний посібник «Сучасна українська літературна мова. Збірник вправ і тестів з морфології». Обидві праці мають гриф МОН України.
   Г. В. Семеренко та Л. П. Литвин у 2016 році у тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан» видали навчальний посібник «Українська мова за професійним спрямуванням: теорія і практика», змістове наповнення якого диференційовано відповідно до фахового спрямування: педагогіка, психологія, здоров'я людини, образотворче мистецтво, дошкільна освіта.
    На рахунку Ганни Василівни й інші навчальні посібники для студентів, учителів та учнів початкової школи, дистанційні курси, численні статті в наукових часописах тощо. У 2008 році за її загальною редакцією випущено колективну монографію викладачів нашої кафедри «Шляхи піднесення культури мовлення: теорія і практика», присвячену 175-річному ювілею НПУ імені М. П. Драгоманова.
   В умовах реформування початкової освіти вона бере участь у розробці державних стандартів, типових і робочих програм, рецензує підручники, посібники, статті, дисертації, часто виступає опонентом під час їх захисту, керує бакалаврськими, дипломними та магістерськими роботами.
  Кафедра підтримує тісні зв'язки з університетами України. Це спільні конференції, обмін досвідом роботи, рецензування підручників і посібників тощо.
   До заслуг Семеренко Г. В. варто віднести і те, що левова частка виховної роботи на факультеті здійснюється викладачами кафедри української мови та методики навчання. Щороку до Дня української писемності та мови під її керівництвом організовується участь студентів та викладачів факультету в написанні радіодиктанту Національної єдності.
   Ганна Василівна організовує зустрічі з видатними людьми з метою виховати в студентів почуття патріотизму, гордості за свою державу, любові до рідного слова. Вважає своєю перемогою, якщо російськомовні студенти завдяки таким заходам, завдяки її власному прикладу на лекціях, практичних заняттях і в повсякденному житті починають спілкуватися й українською мовою, шанувати її.
   Кафедра під керівництвом Семеренко Г. В. неодноразово займала перше та інші призові місця за підсумками рейтингу серед кафедр нашого факультету.
  Близько 20 років вона є секретарем Вченої ради факультету педагогіки і психології.
   Усе своє життя Ганна Василівна бореться за утвердження української мови як єдиної державної мови в Україні. Навчаючи студентів норм сучасної української літературної мови, вона здійснює національне виховання – формує в них почуття любові до України, української мови, звичаїв та обрядів українського народу.
   Викладачі кафедри підтримують Указ Президента України «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України» від 31 травня 2018 року і готові включитися в реалізацію озвученої ним ідеї про державну цільову програму на 2018-2028 роки.
   Колектив факультету педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова щиро вітає ювілярку.
   Шановна Ганно Василівно! З нагоди святкової дати бажаємо Вам благополуччя, невичерпної енергії і творчого натхнення. Хай здійснюються всі Ваші плани та сподівання, а повсякденна невтомна праця дарує задоволення. Нехай завжди поруч з Вами будуть вірні друзі, люблячі рідні та близькі люди!

Дай Вам, Боже, днів щасливих,
Дай добра, здоров'я, сили,
Дай любові, згоди, втіхи,
Змоги дай життю радіти...
А сьогодні, у це свято,
Щастя зичимо багато.
Хай Вас Бог благословляє,
Многі літа посилає!

Колектив факультету
педагогіки і психології НПУ імені М. П. Драгоманова;
кафедра української мови та методики навчання

Букет мак і ягоди

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Авторизація  

   

Всього відвідувань  

7303111
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
3971
27298
31269
6296513
368710
475810
7303111

Your IP: 66.249.64.32
Server Time: 2019-11-18 03:47:26
   

Хто на сайті?  

На сайті один гість та відсутні користувачі

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ